Vítejte v sekci areálu tábora Plátěná osada. Najdete zde veškeré informace o prostředí, využití i pronájmu tábora.

Co nového se událo

2022

Rekonstrukce umývárny

Pravidelné pobyty, tábory, různá soustředění nebo oslavy jsou už několik desetiletí běžnou a nedílnou náplní tábora Plátěná osada ve Splzově. Během jedné sezóny se na táboře vystřídá v průměru přes sedm set dětí.

Tábor stavíme pravidelně každé jaro ke konci května a sezóna končí v druhé polovině září. Aby areál vydržel a byl pronajímatelný, schází se příznivci KČT Jiskra Nový Bydžov na celé řadě brigád od březnových víkendů až do listopadových dní. Tito lidé pracují bez nároku na odměnu a areálu věnují cennou část svého volného času a mnohdy i vlastních finančních prostředků. Údržba takového prostředí není vůbec jednoduchá. Na tábor je nutné pravidelně dojíždět, bojovat s klimatickými podmínkami (vlhko), ale hlavně zub času soutěží s plánovanými rekonstrukcemi a udržitelností místa, tak aby bylo stále pronajímatelné. Není proto asi se čemu divit, že náklady na provoz a údržbu většinou KČT neutáhne sám a musí požádat o pomoc.

První rozsáhlejší rekonstrukce umýváren proběhla v letech 2004 – 2005. Umývárny byly vyzděny, nově vymalovány, nová střecha a veškeré rozvody. Za téměř dvacet let však pouhé přetírání stále dalšími vrstvami barvy nestačilo a prostředí se začalo stávat čím dál více nelákavé. Betony začaly praskat a spáry ve zdech se více a více usmívaly. K rekonstrukci jsme tak museli připravit podlahy, nové rozvody elektriky, vody a odpadů. Novou konstrukci pro umyvadla, nová umyvadla, baterie, sprchový kout, výmalbu atd.

Poděkování těm, kteří způsobili vlnu nadšení z nových umýváren od lidí, kteří tábor pravidelně navštěvují, by se jistě nedalo uskutečnit bez grantové podpory města Nový Bydžov a dotační podpory Královéhradeckého kraje.

2020

V roce 2020 se nám podařilo obnovit oplocení areálu. Tento projekt byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. V roce 2021 byla obnovena část sportovního vybevní tábora za přispění Nadačního fondu na podporu sportu, kultury a občanských aktivit v Novém Bydžově